آجیل ابراهیم نژاد - آجیل های مفید و مقوی,خرید آجیل به صرفه
منو
دسته بندی محصولات

شکلات کاکائو (توضیحات)خرید شکلات کاکائو

تاریخچه شکلات:

 شکلات به انواعی از خوراکی های منشق شده از کاکائو گفته می شود. این ماده غذایی پرطرفدار و انرژی زا به طور معمول از ترکیب شیر شکر کره کاکائو با پودر کاکائو با نسبت های متفاوت تولید می شود . در سال ۱۸۲۸ میلادی هلندی ها روشی اختراع کردند که طی آن چربی دانه های کاکائو را می گرفتند و از آن کره کاکائو تهیه می‌کردند از باقی مانده دانه کاکائو هم پودر کاکائو تهیه نمودند طی روش دیگر شکلات را قلیایی نموده و به این ترتیب مزه تلخ آن را از بین می بردند از آن زمان بود که شکلات ها به شکل امروزی تهیه شد. جوزف فرای اولین کسی بود که در سال ۱۸۴۷ میلادی شکلات های امروزی را عرضه نمود که به راحتی قابل خوردن باشند با وجود پیشرفت هایی که در صنعت شکلات انجام شد شکلات محبوبیت فراگیر خود را در جنگ جهانی اول پیدا کرده است در طول این جنگ این ماده غذایی جیره غذایی سربازان به کار گرفته شد و سربازان پس از بازگشت از جنگ بهترین تبلیغ کننده آن بودند.به این ترتیب تا سال ۱۹۳۰ حدود ۴۰ هزار نوع شکلات گوناگون تولید شد شکلات ها معمولاً با شیر ترکیب شده و وارد بازار می گردند

 معمولاً اسانس نعناع پرتقال موز توت فرنگی و ... را برای طعم دادن به شکلات اضافه میکنند در شکلاتهای کاکائو تخته ای، از مغز های مانند: گردو فندق بادام زمینی و....استفاده می شود گاهی عسل، کارامل، مربا و کشمش هم در تهیه شکلات به کار می رود. دسته بندی شکلات کاکائو ابراهیم نژاد خرید شکلات کاکائو با کیفیت و مرغوب نکات درمانی و خواص شکلات کاکائو;شکلات محتوی کربوهیدرات ها ویتامین ABDE و پتاسیم و فسفر است .

 کافئین شکلات

مواد موجود در کاکائو به باز شدن رگها کمک میکند کافئین موجود در شکلات ایجاد احساس نشاط و رفع خستگی می کند مصرف شکلات به دلیل این که سبب آزاد شدن ماده‌ای به نام می شود می تواند سبب کاهش درد و تسکین آن شود و محصولات تهیه شده از این ماده مغذی خاصیت ضد افسردگی دارد شکلات نسبت به کاکائوی خالص سریع الهضم تر است و تقویت کننده بدن می باشد.

  قرن نوزدهم میلادی شکلات در داروخانه ها به عنوان یک تقویت کننده بدن و تونیک عرضه می شده است مصرف شکلات کاکائو خلق و خو تأثیر مثبتی دارد شکلات و به خصوص شکلات تیره ودرصد بالای کاکائو منبعی غنی از ترکیبات آنتی اکسیدان است که از قلب محافظت می کند مصرف شکلات تهیه شده از درصد بالای کاکائو سبب کاهش فشار خون شده و خطر ابتلا به حملات قلبی و مغزی را با کاهش فشار خون کاهش می دهد. 

منبع: خواص آجیل ها و خشکبار نویسندگان: دکتر محمد مهدی امیری خوریه دکتر سید آرمان الموتی دکتر مرجان مراد سلطان با تشکر ویژه ازجناب دکتر امیری خوریه

نظر خود را بنویسید