آجیل ابراهیم نژاد - آجیل های مفید و مقوی,خرید آجیل به صرفه
منو
دسته بندی محصولات

دسترسی سریع


قیمت و خرید فندق

امروزه درخت فندق نماد و نشانه ای از زندگی و جاودانگی محسوب می شود، در عهد باستان و در زمان رومیان فندق نمادی از صلح و دوستی بوده است. بیشترین خرید فندق از کشور ترکیه می باشد که بزرگترین تولید کننده فندق در جهان است. قیمت فندق بنا به کیفیت و میزان درشتی و ریزی فندق متفاوت میباشد. بهتر است برای خرید آنلاین فندق از مجموعه آجیل ابراهیم نژاد انواع فندق های ایرانی و خارجی را با هم مقایسه کرده و خرید مطمئن و راحتی انجام دهید.
قیمت وخرید انواع فندق

خواص فندق

فندق منبع عالی از ویتامین های گروه B می‌باشد که این دانه سرشار از آهن است و می‌تواند برای درمان کم خونی های ناشی از کمبود آهن به کار رود مهمترین خاصیت فندق کاهش سطح کلسترول خون می باشد فندق پس از بادام یکی از غنی ترین آجیل ها و دانه های غنی از ویتامین E محسوب می شود. به افرادی که از رژیم غذایی گیاهخواری استفاده می کنند توصیه می شود فندق را در رژیم غذایی روزانه خود استفاده نمایند.

فندق در طب سنتی

فندق از نظر طب سنتی گرم و خشک است، و برگ و شکوفه گل و پوست آن قابض است. امروزه در صنایع غذایی فندق را به شکل خام و بوداده و یا به شکل پوره در تهیه انواع شکلات ها بیسکویت ها شیرینی ها و انواع سالادها و بستنی ها به کار می برند.

روغن فندق

مغز فندق در حدود ۶۰ درصد روغن دارد که به رنگ زرد روشن بوده و دارای طعمی ملایم و بوی مطبوعی می باشد. از روغن استخراج شده از فندق در تولید لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می شود در استرالیا از روغن فندق برای سرخ کردن در آشپزی استفاده میشود.

انواع فندق

میوه فندق گرد و به اندازه یک و نیم تا دو و نیم سانتیمتر است میوه دارای پوششی سبز رنگ است که پس از خشک شدن از آن جدا می شود، مغز دانه خوراکی بوده که به شکل خام یا بو داده مصرف میشود. فندق به دو نوع ایرانی و خارجی تقسیم می شود، فندق ایرانی نسبت به خارجی ریز تر اما از طعم بهتری برخوردار می باشد. در مجموعه آجیل ابراهیم نژاد فندق در انواع فندق با پوست برشته و خام و مغز فندق خام و برشته ارائه می شود.

منبع: خواص آجیل ها و خشکبار نویسندگان: دکتر محمد مهدی امیری خوریه دکتر سید آرمان الموتی دکتر مرجان مراد سلطان و مقدمه بابک عباسی با تشکر ویژه ازجناب دکتر امیری خوریه

نظر خود را بنویسید