آجیل ابراهیم نژاد - آجیل های مفید و مقوی,خرید آجیل به صرفه
منو
دسته بندی محصولات

دسترسی سریع

تخمه‌ ژاپنی وتخمه‌ هندوانه (توضیحات)قیمت و خرید تخمه ژاپنی و تخمه هندوانه

از قدیم الایام خرید تخمه ژاپنی و مصرف آن در مراسمات مختلف و اعیاد جزء رسم همیشگی ایرانیان بوده است. تخمه هندوانه نسبت به تخمه ژاپنی ریزتر می باشد، به تخمه هندوانه تخمه کلاله و محبوبی نیز گفته می شود. قیمت تخمه ژاپنی و قیمت تخمه هندوانه بستگی به کیفیت، ریز و درشتی آن و چگونگی پخت و برشتگی آن متفاوت است. با خرید آنلاین تخمه ژاپنی و تخم هندوانه از مجموعه آجیل ابراهیم نژاد این محصولات را با کیفیت بالا خریداری نمایید.

خواص تخمه ژاپنی و تخمه هندوانه

مغز دانه های هندوانه محتوی پروتئین، چربی، ویتامین های تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، فولات، کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم، روی، مس و منگنز می باشد. دانه های هندوانه محتوی چربی زیادی است که این چربی اشباع نشده و مونو مانند، امگا ۶ است. محققان معتقدند مصرف چربی های اشباع نشده سبب کاهش کلسترول بد خون شده و از بروز بیماری های قلبی عروقی دیابت نوع دوم جلوگیری می کند.

تخمه هندوانه، یک میان وعده کامل

در ویتنام دانه های هندوانه را به عنوان یک میان وعده غذایی مصرف می کنند و در نیجریه از دانه های هندوانه برای تهیه سوپ و سس استفاده می شود، یک فنجان از دانه هندوانه خشک شده حدود ۳۰۶ گرم پروتئین دارد که در حدود ۶۱ درصد از مقدار مورد نیاز روزانه یک فرد با وزن متوسط است.

انواع تخمه ژاپنی و تخمه هندوانه

تخمه هندوانه بر حسب انواع مختلف آن ممکن است سیاه، قرمز، سفید و یا زرد باشد. انواع تخمه ژاپنی و تخمه هندوانه در مجموعه آجیل ابراهیم نژاد عبارت است از تخمه ژاپنی اعلا، تخمه ژاپنی لوکس، تخمه ژاپنی گلپر، تخمه هندوانه کلاله، تخمه هندوانه کلاله اعلا، تخمه هندوانه کلاله گلپر

منبع: خواص آجیل ها و خشکبار نویسندگان: دکتر محمد مهدی امیری خوریه دکتر سید آرمان الموتی دکتر مرجان مراد سلطان و مقدمه بابک عباسی با تشکر ویژه ازجناب دکتر امیری خوریه

نظر خود را بنویسید