آجیل ابراهیم نژاد - آجیل های مفید و مقوی,خرید آجیل به صرفه
منو
دسته بندی محصولات

دسترسی سریع

تخمه‌ آفتابگردان (توضیحات)قیمت و خرید تخمه آفتابگردان

آفتابگردان گل رسمی ایالت کانزاس در کشور آمریکا و گل ملی کشور اوکراین است بیشترین خرید تخمه آفتابگردان از کشورهای روسیه اوکراین و آرژانتین میباشد زیرا بزرگترین تولید کننده های تخمه آفتابگردان در جهان میباشند. قیمت تخمه آفتابگردان به خاطرطیف وسیع و انواع مختلف آن متفاوت می باشد. با خرید آنلاین تخمه آفتابگردان از مجموعه آجیل ابراهیم نژاد به راحتی می توانید قیمت تخمه آفتابگردان را با هم مقایسه و خریدی راحت انجام دهید.

خواص تخمه افتابگردان

دانه های آفتابگردان منبعی غنی از سلنیوم محسوب می شود سلنیوم یک ماده معدنی کمیاب می باشد، که در افزایش سلامتی انسان نقش انکارناپذیر دارد. مطالعات نشان داده است ارتباط معکوس بین مصرف سلنیوم و بروز انواع سرطان ها وجود دارد.

تخمه آفتابگردان و منیزیم

منیزیم ماده معدنی مفید برای سلامتی استخوان ها و افزایش نیروی بدن محسوب می شود بیش از دو سوم منیزیم بدن در استخوان ها موجود می باشد کمبود منیزیم در بدن سببب افزایش گرفتگی عضلات بدن و درد و خستگی می‌شود.مصرف یک فنجان از مغز دانه های آفتابگردان نیاز روزانه بدن به این ماده معدنی را به طور کامل تامین می کند.

تخمه آفتابگردان یکی از سالم ترین میان وعده های غذایی

مغز دانه های آفتابگردان را می توانید به سالادهای سبزیجات و ماهی تن اضافه کرده و از مزایا و طعم خوب آن بهره ببرید همچنین می توانید این دانه های آفتابگردان را به تخم مرغ نیمرو اضافه کرده و از بافت و طعم آن لذت ببرید. مغز دانه های آفتابگردان به علت داشتن پروتئین زیاد و کربوهیدرات کم یکی از سالم ترین میان وعده های غذایی محسوب می شود.

انواع تخمه آفتابگردان

آفتابگردان گیاهیست که سابقه استفاده از آن به ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد باز می گردد، محققان معتقدند جد اصلی این گیاه در قسمت هایی از آمریکای شمالی تا آمریکای مرکزی پراکنده بوده است. افتابگردان از نظر نوع، گستردگی زیادی دارد و به انواع خارجی و ایرانی تقسیم میشود و هر کدام دارای انواع متفاوتی می باشد. آفتابگردان دور سفید، تخمه روغنی، شمشیری، شیرازی و تخمه سفید از انواع آفتابگردان می باشد.

منبع: خواص آجیل ها و خشکبار نویسندگان: دکتر محمد مهدی امیری خوریه دکتر سید آرمان الموتی دکتر مرجان مراد سلطان و مقدمه بابک عباسی با تشکر ویژه ازجناب دکتر امیری خوریه

نظر خود را بنویسید