آجیل ابراهیم نژاد - آجیل های مفید و مقوی,خرید آجیل به صرفه
منو
دسته بندی محصولات

دسترسی سریع


قیمت و خرید تخمه کدو

تخمه کدو به عنوان یک میان وعده مفید شناخته شده است که جایگزین عالی تنقلات غیرمفید میباشد. امروزه با پیشرفت علم و آگاهی از خواص سرشار و بی‌نظیر تخمه کدو خرید تخمه کدو و مصرف آن افزایش پیدا کرده است. تخمه کدو دارای انواع متفاوتی می باشد و قیمت تخمه کدو بسته به نوع و رقم آن متفاوت است. می توانید با خرید آنلاین تخمه کدو از مجموعه آجیل ابراهیم نژاد یه خرید راحت و امن را تجربه کنید.

خواص تخمه کدو

دانه های کدو منبعی غنی از فسفر، کلسیم، روی و پتاسیم می باشند. مصرف دانه های کدو سبب ارتقاء سلامتی غده پروستات در مردان و افزایش سلامتی استخوان ها در انسان میشود. محققان معتقدند دانه های کدو خاصیت ضد التهابی بالایی داشته و سبب کاهش التهاب بدن و کاهش سطح کلسترول بد خون میشود. می توان گفت مهم ترین خاصیت درمانی تخمه کدو درمان تورم پروستات، سوزش مجاری ادراری، درمان تصلب شرایین، تقویت کننده عمومی بدن و افزایش مقاومت بدن در مقابل عوامل بیماری زا می باشد.

با خوردن تخمه کدو به جنگ افسردگی بروید

دانه های کدو محتوی ترکیبی به نام ال تریپتوفان است، تریپتوفان در بدن تبدیل به سروتونین و نیاسین می شود.سروتونین ماده شیمیایی و مفید برای سیستم عصبی است و سبب افزایش خلق و خو و آرامش هنگام خواب میشود این ترکیب به شکل طبیعی در مقابل افسردگی از انسان محافظت می کند.

روغن کدو، از ارزشمند ترین روغن های خوراکی

روغن کدو یکی از ارزشمندترین روغن های خوراکی گیاهی است و در کشورهای اروپایی همراه سالاد مصرف میشود این روغن ضمن اینکه نقش مهمی در تامین انرژی روزانه مورد نیاز بدن دارد از نظر ارزش غذایی قابل توجه است.

انواع تخمه کدو

تخمه کدو دارای انواع مختلفی می‌باشد از جمله تخمه کدو گوشتی، تخمه کدو خویی، تخمه کدو مشهدی و تخمه کدو تنبل که هر کدام بر اساس کیفیت و درشتی به انواع لوکس و ممتاز و غیره تقسیم می شوند.

منبع: خواص آجیل ها و خشکبار نویسندگان: دکتر محمد مهدی امیری خوریه دکتر سید آرمان الموتی دکتر مرجان مراد سلطان و مقدمه بابک عباسی با تشکر ویژه ازجناب دکتر امیری خوریه

نظر خود را بنویسید