آجیل ابراهیم نژاد - آجیل های مفید و مقوی,خرید آجیل به صرفه
منو
دسته بندی محصولات

دسترسی سریع

تزئین آجیل

 

تزئین آجیل چگونه است | خلاقانه‌ترین روش‌ها برای چیدن آجیل را بشناسید

روش های تزئین آجیل وبلاگ ابراهیم نژاد

با تزئین آجیل پذیرایی مجللی داشته باشید

آجیل به عنوان تنقلات محبوب در میان ایرانیان باید به شکلی سرو شود که میز شما را زیبا کند تا بتوانید پذیرایی مجللی از مهمانان خود داشته باشید. می‌توان محتویات آجیل را به شکل‌های مختلف در داخل ظرف تزئین کرد. با این کار زیبایی ظاهری خاصی به این تنقلات خوشمزه داده می‌شود و مهمانان می‌توانند به عنوان دکور در عکس‌برداری از آن استفاده کنند. اما سوالی که ذهن بسیاری از افراد را درگیر کرده این است که چطور آجیل را تزئین کنیم؟ چه روش‌های برای این کار وجود دارد؟ در این مطلب در کنار پاسخ به این سوالات، با روش‌های تزئین آجیل آشنا می‌شویم.
تزیین آجیل در مهمانی ها

چطور آجیل را تزئین کنیم؟

بسیاری از افراد برای اینکه بتوانند نمای زیبایی به آجیل داده و در مهمانی‌ها از آن استفاده کنند، این سوال را از خود می‌پرسند که چطور آجیل را تزئین کنیم. در پاسخ به این سوال باید گفت که برای این کار از طرح‌ها و شکل‌های مختلفی استفاده می‌شود. در واقع شما می‌توانید برای هر مهمانی و مراسمی از یک طرح متفاوت برای تزیین آجیل استفاده کنید.
شش روش کلی برای تزئین آجیل وجود دارد که شامل موارد زیر می‌شوند:
تزئین در ظروف
تزئین در تنگ شیشه‌ای
تزئین به شکل یک گل
تزئین با مقوا
تزئین در سبد
تزئین در سینی
چطور آجیل را تزیین کنیم وبلاگ ابراهیم نژاد

تزئین آجیل در ظروف مختلف

یکی از ساده‌ترین روش‌های تزئین آجیل، این است که آن را در ظروف مختلف قرار دهید. به عنوان مثال برای زیباتر شدن تزئین، می‌توانید از ظرف‌های گرد مسی یا چوبی استفاده کنید. به این ترتیب، آجیل شما ظاهری سنتی و جذاب به خود می‌گیرد. با انتخاب ظروف گرد، می‌توانید طرح‌های بسیار متنوعی را برای تزیین آجیل استفاده کنید.
جالب است بدانید که برخی از افراد علاوه بر استفاده از ظروف گرد چوبی و مسی، از مواردی مانند گل یا روبان استفاده می‌کنند. در واقع گل و روبان را به کناره ظرف می‌چسبانند تا نمای جذاب‌تری به خود بگیرد. یک روش جالب برای تزیین آجیل در ظرف این است که پسته‌های خندان را در وسط ظرف قرار داده و سایر مغزها را به ترتیب دلخواه در کنار هم قرار دهید.
تزیین آجیل در ظروف مختلف

طرح دادن به آجیل در تنگ شیشه‌ای

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که از ظروف معمولی برای تزیین آجیل استفاده نکنند. به همین دلیل به دنبال راهی دیگر برای این کار هستند. یک روش جالب استفاده از تنگ‌های شیشه‌ای است. به طور کلی آجیل را به هر شکلی در تنگ شیشه‌ای قرار دهید، جلوه زیبایی خواهد داشت. برای جذاب‌تر شدن آجیل در داخل تنگ، می‌توانید روی تنگ را طراحی کنید. به عنوان مثال یکی از مواردی که می‌توان در تزئین تنگ شیشه‌ای اجیل استفاده کرد، مروارید است. همچنین برای زیباتر شدن ظاهر آجیل می‌توانید آن را به صورت لایه‌لایه داخل یک جام شیشه‌ای قرار دهید. باید اشاره کرد که قرار دادن شمع‌های کوچک یا گل، روی جام شیشه‌ای جذابیت تزئین آجیل در آن را دوچندان می‌کند.

شبیه‌سازی طرح آجیل به صورت گل

در برخی موارد شما نیازی به امکانات زیاد برای تزئین آجیل نخواهید داشت. به عنوان مثال، شما می‌توانید آجیل را به شکل گل درآورید. برای این کار بهتر است که آجیل‌های با رنگ تیره مانند تخمه آفتاب‌گردان را در قسمت گلبرگ گل استفاده کنید. همچنین در بخش‌های دیگر آن، آجیل‌های دارای رنگ روشن را به کار ببرید. به طور کلی استفاده از ترکیب رنگ‌های مختلف در آجیل می‌تواند زیبایی نمای آجیل را افزایش دهد. همچنین شما می‌توانید آجیل را به شکل چند گل مختلف در آورده تا طرح آن جذاب‌تر شود.

تزئین آجیل با استفاده از مقوا

تزئین آجیل با استفاده از مقوا نیازمند چند مدل قالب مقوایی است. شما می‌توانید این قالب‌ها را به صورت آماده از فروشگاه‌ها تهیه کرده یا خودتان با استفاده از مقوا و چسب در خانه درست کنید. قالب‌های طرح‌های بسیار متنوعی دارند؛ اما شما در خانه می‌توانید طرح دلخواه خود را بسازید. چیدن مغزهای مختلف آجیل به سلیقه شما بستگی دارد؛ از همین رو با هر ترتیب دلخواه خود می‌توانید آجیل را داخل قالب مقوایی قرار دهید. برخی از افراد به صورت مخلوط شده آجیل را در قالب مقوایی قرار می‌دهند و برخی دیگر هر یک از انواع مغزها را جداگانه در قالب مقوایی می‌ریزند.

طرح دادن به آجیل در سبد

سبد یکی از ظروفی است که به راحتی و با کمترین امکانات می‌توان آجیل را در آن تزئین کرد. به دلیل اینکه سبدها معمولا بزرگ هستند، برای تزیین آجیل مجبور هستید که مقدار زیادی از آن را در سبد قرار دهید. از همین رو می‌توانید یک تکه مقوا یا کارتن را در داخل سبد قرار دهید تا مجبور نباشید که مقدار زیادی از آجیل را برای طراحی و تزئین استفاده کنید. باید اشاره کرد که به کار بردن کاغذ‌های رنگی بر روی بدنه سبد به زیبایی هرچه بیشتر طرح شما کمک می‌کند. لازم به ذکر است که خود سبد انواع و طرح‌های مختلفی دارد که شما به سلیقه خود می‌توانید طرحی را انتخاب کنید. سپس با قرار دادن آجیل داخل آن و تزئین بدنه سبد، یک طرح بسیار زیبا داشته باشید.

چیدن آجیل در سینی

استفاده از سینی یکی از روش‌های رایج تزئین آجیل است. سینی‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف ساخته می‌شوند. همچنین از جنس‌هایی مانند چوب، مس، استیل، بلور و موارد دیگر هستند. سینی‌های بلوری گزینه بسیار عالی برای تزئین آجیل خواهند بود؛ چرا که جلوه مجلل و خاصی به آن می‌دهند. شما می‌توانید مغزها را به صورت جداگانه با هر ترتیب دلخواه خود در سینی بچینید. همچنین این امکان را دارید که مغزها را مخلوط کرده و بعد روی سینی قرار دهید. اگر قصد دارید که مغزها را به صورت جداگانه قرار دهید، بهتر است که از یک ترکیب رنگ خاص استفاده کنید. یعنی مغزها را بر اساس رنگ‌های آن‌ها با یک ترتیب خاص در سینی قرار دهید.
فروشگاه آجیل ابراهیم‌نژاد؛ مرجعی برای خرید آجیل‌ های اعلا
بسیاری از افرادی که در مهمانی‌های خود از آجیل به عنوان یک تنقلات برای پذیرایی از مهمان‌ها استفاده می‌کنند، به دنبال روش‌های برای تزئین خلاقانه آن هستند. چرا که با این کار جلوه زیباتری به تنقلات خود داده و جذابیت آن را افزایش می‌دهند. فروشگاه آجیل ابراهیم‌نژاد، یکی از برترین مراکز فروش آجیل در ایران به شمار می‌رود. شما می‌توانید بهترین انواع آجیل بوداده و خام را از فروشگاه ما خریداری کنید.

  • آجیل زیبا
  • تزیین و زیباسازی آجیل