در حال بارگذاری ...
آجیل ابراهیم نژاد - آجیل های مفید و مقوی,خرید آجیل به صرفه
منو
دسته بندی محصولات

خرید بادام هندی

تاریخچه بادام هندی

بادام هندی درختی از خانواده سماق است .نام انگلیسی آن از کلمه کاجو گرفته شده است .درخت بادام هندی درخت بومی آمریکای جنوبی(برزیل)است که توسط مهاجران پرتغالی به کشور هند انتقال یافته است امروز بزرگترین صادرکنندگان بادام هندی کشورهای هند، برزیل نیجریه، تانزانیا و موزامبیک می‌باشند هند بزرگترین تولید کننده و صادر کننده بادام هندی در جهان است بیش از ۶۵ درصد از صادرات بادام هندی، جهان توسط کشور هند انجام می‌پذیرد و به بیش از ۶۰ کشور جهان صادر می شود که از بزرگترین وارد کنندگان بادام هندی می توان به کشورهای آمریکا، انگلیس، ژاپن و هلند اشاره کرد.

 خواص بادام هندی:

 بادام هندی منبع خوبی از مواد معدنی و مورد نیاز بدن است که از جمله این مواد می توان به منیزیم اشاره داشت این ماده معدنی سبب تقویت استخوان ها و افزایش فعالیت آنزیم های بدن می شود بادام هندی منبع خوبی از آهن است که بخش مهمی از هموگلوبین خون را تشکیل داده و یک ماده ضروری برای خونسازی در بدن میباشد.

 بادام هندی محتوی اسید آمینه تریپتوفان است 

که این ماده در تولید سروتونین در مغز نقش اساسی دارد و سبب کاهش بروز علائم افسردگی می شود.

 مس و بادام هندی :

در واکنش و تولید انواع آنزیم ها در بدن مس نقشی اساسی و مهمی دارد فرآیندهای فیزیولوژیکی بدن مانند جذب و استفاده از آهن حذف رادیکال‌های آزاد و رشد استخوان ها و بافت های بدن و تولید رنگدانه های ملانین پوست و مو مس نقش مهم و اساسی دارد بسیاری از مشکلات اساسی بدن مانند کم خونی ناشی از فقر آهن خونریزی های داخلی بروز آرتریت روماتوئید اختلالات مغزی افزایش کلسترول بد خون و ضربان نامنظم قلب و افزایش عفونتهای بدن بر اثر کمبود مس در بدن بروز می کند یک فنجان بادام هندی بیش از ۴۰ نیاز روزانه بدن به مس را تأمین می‌کند

 بادام هندی و منیزیم :

کلسیم یک ماده ضروری و مفید در تشکیل استخوان های قوی در بدن است اما منیزیم یک ماده مفید و حیاتی برای استخوان‌ها محسوب می شود.بیش از دو سوم منیزیوم بدن در استخوان ها وجود دارد. منیزیوم سبب افزایش رشد استخوان ها در بدن می شود و با ایجاد تعادل در بافت های استخوانی بدن به تنظیم اعصاب و کشش ماهیچه ها کمک می کند مطالعات نشان می‌دهد که مصرف منیزیم سبب کاهش بروز علایم و حملات میگرنی کاهش فشار خون و کاهش بروز حملات قلبی کاهش اختلالات خواب در بانوان و شدت بیماری آسم می شود.مصرف یک فنجان بادام هندی بیش از ۲۵ نیاز روزانه به منیزیوم را تامین میکند.

 بادام هندی و دندان:

مصرف چندعدد بادام هندی سبب احساس سیری شده و از پرخوری جلوگیری میکند

 تحقیقات نشان داده است که مصرف بادام هندی سبب کاهش باکتری های بیماری زای دهان و دندان شده و سبب حفظ سلامتی دندان ها و لثه می‌شود.

خریدبادام هندی:

برای خریداینترنتی (آنلاین) بادام هندی، بهتراین است که از آجیل فروش‌های برندومعتبر که درتهیه وتولید بادام هندی تجربه دارند،خریدنمائید،زیرا نوع پخت وبرشته کردن بادام هندی نیاز به تجربه خاصی دارد، ازآن جمله بادام هندی باید طعم بادام هندی بدهد، وافزودنیهایی که باعث ترش شدن بادام هندی می‌شود، طعم مطلوب بادام هندی راکاهش میدهد، چه بسا طعم وکیفیت بادام هندی درلابه‌لای افزودنی ها گم میشود، وحتی اگر بادام هندی باطعم زعفران برشته می‌شود، مقدارزعفران ونیز ترش نبودن بادام هندی مهم است خلاصه بادام هندی مرغوب اگرازنوع زعفرانی باشد باید فقط طعم بادام هندی وچاشنی زعفران بدهد.

واگر بادام هندی برشته، معمولی باشد باید فقط طعم بادام هندی برشته،‌ رابدهدووبسته به میزان تخصص دربرشته کردن بادام هندی طعم این آجیل باارزش متفاوت‌ است.

 

انواع بادام هندی: 

بادام هندی دودسته خام وبرشته دارد اما هرکدام تنوع بسیارداردازلحاظ سایز۳ دسته رایج دربازارموجوداست وازلحاظ طعم، بادام هندی تنوع بسیاری دارد وشرکتهای بسیاری از ایران، هند وحتی تایلند اقدام به صادرات وواردات بادام هندی می کنند، وحتما متوجه شدید که بادام هندی تایلندی هم به ایران وارد می‌شود!

 

نگهداری بادام هندی:

بسته بندی بادام هندی:

نگهداری بادام هندی، دربسته بندیهای حلبی و ۱۰ کیلویی انجام می‌‌شودوسالهاست که این نوع بسته بندی رایج شرکتهای صادرات وواردات بادام هندی شده است.

بعضی از بادام هندیها جنس خشکتری دارند ونیز لپه زیاددترازاستاندارددارند که این امرروی قیمت بادام هندی موثراست

بادام هندی برشته، موضوع جدائیست که به موقع به آن می پردازیم.

بادام هندی لوکس ولاکچری

بادام هندی لوکس فروشگاه آجیل ابراهیم‌نژاد چنان است که طعم آن حتی پس از ۳۰ ثانیه  دردهان بعدازاتمام بلع دردهان وذهن باقیست.

 

نظر خود را بنویسید

 استفاده از مطالب سایت باذکر منبع بلامانع است

 آجیل ابراهیم‌نژاد   شعبه دیگری ندارد

 آدرس ما :   نیشابور

  روبروی امام   خمینی ۲۶